1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Togg Ne Zaman Çıkacak ve Satış Fiyatı Ne Olacak?

Togg Ne Zaman Çıkacak ve Satış Fiyatı Ne  Olacak?

TOGG çalışma grubu CEO’su Gürcan Karakaş tarafından yapılan açıklamaya göre aracın yerlilik oranı ilk etapta yüzde 51 olacak. Otomobilin üretim yeri olarak planlanan yer ise Bursa’nın Gemlik ilçesidir.

Araç fabrikası inşaatının 2021 yılında tamamlanması öngörülüyor. Yıllık 150 binden fazla üretilmesi beklenen TOGG’un fabrikasında 4 binden fazla çalışan istihdam edilmesi bekleniyor.

Togg Ne Zaman Satılacak?

Modern imkanlarla donatılacak olan TOGG fabrikasında önümüzdeki yıllarda seri bir şekilde ve düşük maliyetlerle araç üretilebilecek.. İlk olarak C-SUV olarak üretilecek TOGG’un, 2022 yılında piyasaya çıkması bekleniyor.

Diğer modeller ise C segmentinin hemen ardından üretilmeye başlanılabilecek.

TOGG Fiyatı Ne Kadar Olacak?

TOGG fiyat listesi henüz tam olarak belli değil. Ancak TOGG otomobil fiyatları hakkında öne sürülen bazı bilgiler aracın yaklaşık olarak emsal elektrilikli arabalar arasında fiyatla piyasaya sürüleceği yönünde. Ayrıca, TOGG araba fiyatları belirlenirken temel amaç daha rekabetçi bir piyasa sağlamak ve fiyatları olabildiğince makul seviyede tutabilmektir.

TOGG için Avrupa Birliği patent süreci aşılmış ve aracın resmen tescillenmesi sağlanmıştır. Uzak Doğu’da ise ihtiyaç duyulan tescil işlemleri öncelikli olarak Çin’de gerçekleştirildi.

Ayrıca, Japonya tarafından da S-SUV ve Sedan modelleri tescillenmiştir.

Yerli Araba TOGG’un Teknik Özellikleri Ne?

Alışılmışın dışında bir otomobil olan TOGG teknik özellikleri ile öne çıkan yeni nesil bir araçtır. Yüksek menzile sahip TOGG kısa sürede şarj edilebilen bir bataryaya sahiptir.

TOGG yerli otomobil özellikleri arasında 2 farklı motor seçeneğine sahip olması da oldukça dikkat çekicidir. 200 beygir gücündeki ilk motor seçeneğine sahip olan araç 7,6 saniye içerisinde; 400 beygir gücüne sahip ikinci motor seçeneği bulunan araç ise 4,8 saniye içerisinde 0’dan 100 km/s hıza ulaşır.

Genel olarak değerlendirildiğinde ise her iki motor tipi de Türkiye’de trafikte olan pek çok araçtan daha hızlı olma potansiyeline sahiptir. Yine de trafikte daha güvenli bir sürüş için yerli otomobil TOGG’un ulaşabileceği en yüksek hızın 180 km/s olarak sabitlenmesi bir diğer dikkat çekici özelliktir.


Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?