1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Maserati MC20’ye Çin’den Ödül Geldi

Maserati MC20’ye Çin’den Ödül Geldi
maserati mc20

Maserati’nin yeni nesil süper spor otomobili MC20, Çin’de düzenlenen ‘Yılın Otomobili Yarışması’nda otomotiv medyasından oluşan 41 jüri üyesinin yaptığı değerlendirmeyle “Yılın Performans Otomobili” seçildi.

Maserati’nin yeni süper spor otomobili MC20, Çin’de düzenlenen ‘Yılın Otomobili Yarışması’nda ödüle layık görüldü. Hem sektör profesyonelleri hem de tüketiciler tarafından yakından takip edilen ‘2021 Çin Yılın Otomobili Ödülleri’, otomotiv medyasından oluşan 41 kişilik bir jüri tarafından belirlendi.

Yüzde yüz İtalyan ürünü olan Maserati MC20, markanın inovasyon laboratuvarı tarafından geliştirilerek; Modena’daki tarihi Viale Ciro Menotti Fabrikası’nda üretiliyor. Sportif, zamansız ve özgün bir tasarıma sahip olduğu açıklanan MC20,  630 HP gücündeki Maserati yapımı yeni V6 “Nettuno” motoru ile 325 km/s’nin üzerindeki maksimum hıza ulaşabilme kapasitesine sahip. Uluslararası patentlerle korunan ve daha önce sadece Formula 1’de kullanılan teknolojiyi bir yol otomobiline aktaran “Nettuno” isimli motor sayesinde MC20; 2,9 saniyede 0-100 km/s ve 8,8 saniyede 0-200 km/s hızlanmalarını tamamlayabiliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.